ایران مارینا مرکز غواصی بین المللی مارینا

دوره های آموزش غواصی

دوره‌های آموزشی غواصی می‌توانند به افراد از سطوح مبتدی تا پیشرفته و حرفه ای کمک کنند تا مهارت‌های لازم برای غواصی را یاد بگیرند و تکنیک‌های ایمنی را فرا بگیرند. دوره‌های زیر توسط سازمان‌ها آموزشی PADI که بزرگترین و شناخته شده ترین سازمان آموزش غواصی در دنیا است به متقاضیان ارائه میگردد میگردد. این دوره‌ها به روز و با استانداردهای ایمنی معتبر و سطح بالا ارائه می‌شوند

دوره های آموزش غواصی در سطح آشنایی

کشف دنیای غواصی برای خردسالان 

 بابل میکر Bubblemaker

بی‌شک بابل میکر بهترین روش برای آشنا ساختن خردسالان با دنیای زیرآب است. تجربه‌ای بسیار شاد و هیجان‌انگیز در عمق دو متری استخر و یا آب‌های محصور و تنفس هوا از تجهیزات اسکوبا بهترین تفریح و سرگرمی برای آنان به شمار خواهد رفت.کودکان و نوجوانان با شرکت در این دوره‌ها شانس آن را خواهند داشت تا: 1-غواصی را در ایمن‌ترین شرایط و در کنار مربیان مجرب تجربه نمایند 2-برای نخستین بار زیرآب تنفس کنند 3-با غواصی ، تجهیزات آن و دنیای شگفت‌انگیز زیرآب آشنا شوند.

این برنامه مختص به کودکان بالاتر از 8 سال است و شرکت در آن پیش‌نیاز خاصی ندارد. همچنین شرکت‌کنندگان می‌توانند پس‌ از این دوره وارد مرحله بعدی یعنی Seal Team شده و ماجراجوئی‌ های زیرآبی خود را با تکمیل مأموریت‌های آبی مختلف آن ادامه دهند.  

 

دوره های آموزش غواصی در سطح آشنایی

کشف دنیای غواصی برای بزرگسالان

دیسکاور اسکوبا دایوینگ Discover Scuba Diving

با این برنامه شما نه‌ تنها غواصی را کشف خواهید نمود، بلکه هیجان، ماجراجوئی و آزادی را به همراه آرامش کشف خواهید نمود. مطمئناً هیچ‌کس بدون داشتن تجربه غواصی، لذت بی‌وزنی را نمی‌تواند وصف کند، اوقاتی پرنشاط در کنار یک مربی با تجربه غواصی 

در برنامه دیسکاور اسکوبا دایوینگ ، شما با برخی مفاهیم پایه و مهارت‌های ابتدائی آشنا شده و سپس غواصی را در شرایطی بسیار مناسب و تحت نظارت مستقیم مربیان غواصی حداکثر تا عمق 12 متری برای نخستین بار تجربه خواهید نمود.

تجربه‌ای زیبا که شاید آغازی برای ماجراجوئی‌های پرهیجان بعدی نظیر شرکت در دوره‌های آموزشی مانند Open water Diver باشد.زیرا مهارت‌های آموخته‌شده در این مرحله به‌ عنوان اعتبار آموزشی برای شرکت در دوره اوپن واتر دایور محسوب می‌گردد.  

دوره های آموزش غواصی در سطح مبتدی

تجربه در دنیای غواصی برای خردسالان 

 سيل تيم Seal Team  + مستر سيل تيم Master Seal Team

 Seal Team دومين برنامه غواصی براي خردسالان و نوجوانان 8 تا 10 سال است كه براي كودكاني كه به دنبال سرگرمی‌های بيشتر هستند در استخر و تحت نظارت يك مربی برگزار می‌گردد . و با انجام پنج مأموریت‌های غواصی درون آب آشنا می‌شوند .

همچنين با ادامه آموزش و طی كردن ده مأموریت آبی تخصصی ديگر مانند متخصص شناسایی موجودات ، متخصص محیط‌زیست ، متخصص شناوری خنثی ، متخصص ناوبری ، متخصص شب ، متخصص ايمنی ، متخصص جستجو و به سطح آوری ، متخصص اسكين دايور ، متخصص عكاسی ، متخصص کشتی‌های غرق‌شده می‌تواند به درجه Master Seal Team نائل شوند. 

 

دوره های آموزش غواصی در سطح مبتدی

غواصی در سطح 

 اسکین دایوینگ Skin Diving

این یک مسیر خوب و عالی برای مشاهده زندگی آبزیان در زیر آب از راه نزدیک و ساده است این یک مسیر بسیار خوب برای کشف دنیای زیر آب است زمانی که شما علاقه و یا قادر به استفاده از تجهیزات اسکوبا نیستید این راه به شما کمک می کنند که از دنیای زیر آب لذت ببرید

در این دوره شما خواهید آموخت که چگونه بر سطح آب شنا کنید و زیر آب را تماشا کنید و می توانید با فراگیری دوره در یک استخر یا دریاچه و یا یک دریا شیرجه رفتن و غواصی بر سطح را به صورت دائم تجربه کنید و از آن لذت ببرید .

 

 دوره های آموزش غواصی در سطح مبتدیغواص اسکوبا 

 اسکوبا دایور Scuba Diver

این دوره زیر مجموعه ای از دوره غواصی در آب های آزاد یا همان Open Water است . اگر شما زمان بسیار محدودی دارید و می خواهید غواصی را تجربه کنید و گواهینامه دریافت کنید این دوره برای شما مناسب است.

در این دوره برخی از مهارت های تئوری و عملی غواصی را فرا گرفته و در پایان شما مجاز خواهید بود تجهیزات غواصی برای خود بخرید و یا آن را اجاره کنید و به همراه یک دایومستر تا عمق 12 متری غواصی می کنید. سن مورد نیاز برای دوره Junior Scuba Diver حداقل 10 سال و برای Scuba Diver حداقل 15 سال است و پیش نیازی برای دوره های غواصی ندارید

 

دوره های آموزش غواصی در سطح مبتدی

غواصی در آبهای آزاد 

 اپن واتر دایور Open Water Diver

نخستین دوره آموزشی و پیش‌نیاز ورود به دنیای زیبای زیرآب و غواصی در اعماق دریاهاست . این دوره شامل آموزش‌های تئوری، فیلم‌های آموزشی و بخش‌های عملی است که شامل پنج مرحله آموزش استخری و سپس چهار مرحله ارزیابی نهایی در آب‌های آزاد می‌گردد.

مدت آموزش این دوره سه روز بوده و پس از موفقیت در آزمون نهایی این دوره شما مفتخر به دریافت گواهینامه خواهید گردید که می‌توانید تا عمق هجده متری به همراه غواصان دیگر غواصی نموده و از دنیای زیرآب لذت ببرید. سن مورد نیاز برای دورهJunior Open water حداقل 10 سال و برای Open Water حداقل 15 سال است و پیش نیازی برای دوره های غواصی ندارید

دوره های آموزش   در سطح مبتدی

امداد و کمک های اولیه 

 EMERGENCY FIRST RESPONSE - EFR

آموزش امداد و کمک های اولیه در ایجاد اعتماد به نفس در نجات یک فرد مصدوم به شما کمک کرده و زمانی که نیاز به رسیدن یک اورژانس پزشکی است شما با تکیه بر دانش و اطلاعات فرا گرفته خود در این دوره به عنوان یک امداد گر کمک های اولیه از فرد مصدوم پشتیبانی و حمایت می کنید . این دوره هیچ پیش نیازی ندارد و برای غیر غواصان هم برگزار می شود  

 

دوره های آموزش غواصی در سطح پیشرفته

بازآموزی مجدد 

 ری اکتیو ReActivate

به تازگی غواصی نکرده اید ؟ از زمان آموزش غواصی شما مدت زیادی گذشته است ؟مهارت های غواصی شما ضعیف شده است ؟ نیاز به یک آموزش سریع برای غواصی دارید ؟

برای دریافت پاسخ خود باید در این دوره شرکت کنید چون یک راه عالی و بسیار خوب برای به روز کردن مهارت های غواصی شماست و شما را قبل از دایو زدن به روز و فعال می کند .

در این دوره مفاهیم اولیه غواصی را می تواند با منوال دیجیتال بر روی تلفن همراه خود داشته باشید و در پایان دوره یک گواهینامه غواصی جایگزین با درج کد ReActivate برای شما صادر خواهد شد.

 

دوره های آموزش غواصی در سطح پیشرفته

غواصی ماجراجویی 

 ادونچر دایور  Advanture Diver

این دوره زیر مجموعه ای از دوره غواصی در آب های آزاد پیشرفته یا همان Advanced Open Water است . شما در طول این دوره می توانید با سه تخصص غواصی آشنا شوید و با افزایش اطلاعات و دانش خود اعتماد به نفس بیشتری در هنگام غواصی به دست بیاورید.

در این برنامه شما با دانش و اطلاعات تخصصی تر غواصی آشنا خواهید شد و غواصی خود را هیجانی تر و لذت بخش تر کنید .پیش نیاز این دوره داشتن گواهینامه Open Water است 

 

دوره های آموزش غواصی در سطح پیشرفته غواصی در آب های آزاد پیشرفته 

 ادونس اپن واتر Advanced Open Water Diver

دومین گام شما در راه شناخت هرچه بیشتر اعماق به شمار خواهد رفت. در این دوره شما پنج مرحله غواصی را در شرایطی گوناگون تجربه نموده و با فنونی فراتر از اصول اولیه غواصی که در دوره غواصی در آب‌های آزاد آموخته‌اید آشنا خواهید گردید.

انتخاب سه مرحله نخست غواصی اختیاری است که طی آن شما می‌توانید با تخصص‌های مختلف غواصی آشنا شوید . اما دو مرحله پایانی این دوره که الزامی است شما را با نحوه صحیح جهت‌یابی زیرآب و نیز غواصی عمیق آشنا می‌سازد.پیش نیاز این دوره داشتن گواهینامه Open Water است 

 

دوره های آموزش غواصی در سطح پیشرفته

غواصی امداد و نجات 

 رسکیو دایور Rescue Diver

اول ایمنی،بعد کار! شعار ما در دریاست. آموختن فنون امداد و نجات پس از فراگرفتن اصول اولیه غواصی و تجربه نمودن غواصی در شرایط گوناگون سومین مرحله در دوره‌های آموزش غواصی به شمار می‌رود.

در طول پنج مرحله آموزشی این دوره شما با اصول امداد و نجات غواصی آشنا خواهید شد و اقدامات اساسی در مواجهه با خطرات و یا تهدیدات احتمالی و نیز نجات قربانیان حوادث دریایی را فرا خواهید گرفت. این دوره هم‌ زمان با دوره آموزشی امداد و کمک‌های اولیه برگزار گردیده و مدت آن نیز سه روز است و در پایان شما موفق به دریافت گواهینامه خواهید گردید . پیش نیاز این دوره داشتن گواهینامه Advanced Open Water و EFR است

دوره های آموزش غواصی در سطح پیشرفته غواص با تجربه 

 مستر اسکوبا دایور Master Scuba Diver

اگر هنوز هم عطش ماجراجوئی‌های غواصی شما را سیراب نکرده است، اگر رسکیو دایور هستید و به دنبال ماجراجوئی‌های جدید هستید پس در بهترین مکان ایستاده‌اید! دوره‌های مستر اسکوبا دایور تقدیم به شما می‌گردد 

در طول این دوره پنج تخصص غواصی را به‌ صورت حرفه‌ای فراگرفته و سپس موفق به دریافت بالاترین گواهینامه غواصی تفریحی یعنی مستر اسکوبا دایور خواهید گردید البته به شرطی که تعداد غوص های ثبت‌ شده شما در پایان دوره حداقل پنجاه غوص بوده باشد.

مستر اسکوبا دایور نشانه یک غواص با تجربه، برتر و موفق و بالاترین امتیاز یک غواص در غواصی تفریحی در انجمن مربیان حرفه ای غواصی است.

دوره های آموزش غواصی در سطح حرفه ای

تئوری غواصی 

 دایو تئوری Dive Theory

نظریه های غواصی به طور چشمگیری درک شما را از فیزیک غواصی، فیزیولوژی، تجهیزات، تئوری رفع فشار و برنامه ریزی غواصی گسترش می دهد.چرا درباره تئوری غواصی باید یاد بگیریم؟

برای غواصان مشتاق نظریه ها و تئوری غواصی راهی مناسب برای به دست آوردن دانش سطح حرفه ای از فیزیک غواصی، فیزیولوژی، تجهیزات و غیره است. غواصان کنجکاو می توانند از طریق ارائه ها و ویدئوهای تعاملی درباره علم و تاریخ غواصی بیاموزند.

 

دوره های آموزش غواصی در سطح حرفه ای

غواص حرفه ای 

 دایو مستر  Divemaster

اگر به حرفه‌ای شدن در این رشته می‌اندیشید، و در فکر آن هستید تا قدم در مسیری جدیدتری گذاشته و در آمدی از سرگرمی تان نیز کسب کنید و در نهایت اگر قصد دارید تا مربی غواصی شوید و یا حتی غواصی از سازمان‌های آموزش دهنده دیگر هستید و مایل به ادامه راه و شخصیت جدید حرفه‌ای خود هستید، دریافت درجه دایو مستر که نخستین مرحله از آموزش‌های حرفه‌ای غواصی است تنها پل ارتباطی شما و ضامن موفقیتتان در مسیری است که در پیش رو خواهید داشت.

در این دوره شما فرصت آن را خواهید داشت تا راهکارهای حرفه‌ای،تجاری غواصی و نکات فنی،تخصصی این رشته را با استانداردهای بین‌المللی آن آموخته و در کنار یکی از مربیان نحوه آموزش دوره‌های مختلف غواصی را از نزدیک مشاهده و نحوه سرویس‌دهی به مشتریان را فرا بگیرید. همچنین تدریس موارد تئوری در این دوره که اصول بنیادین علم غواصی را تشکیل داده‌اند شما را برای شرکت در دوره‌های آموزش مربی غواصی آماده می‌سازد.

دوره های آموزش غواصی در سطح حرفه ایدستیار مربی 

 اسیسانت اینستراکتور  Assistant Instructor

اگر شما دوست دارید که یک زندگی فوق العاده داشته باشید و به یک مربی غواصی تبدیل شوید و تمام تجربیات خود را با دیگر غواصان به اشتراک بگذارید و آن ها را به سوی غواصی دعوت کنید می توانید به دوره های مربی گری و قبل از آن به دوره اسیسانت اینستراکتور وارد شوید و با دنیای مربیان غواصی آشنا شوید. 

در دوره فوق مجموعه ای از استاندارد ها و روش ها برای انجام موارد مورد نیاز غواصی توسط شما به هنرجو در دو بخش تئوری و عملی به شما آموزش داده می شود .

دوره توسعه مربی از دو بخش تشکیل شده است. دستیار مربی و مربی غواصی آبهای آزاد که به این دو بخش IDC گفته می شود و پس از تکمیل آن در یک آزمون با نام (IE) شرکت می کنید و در صورت قبولی به مربی غواصی ارتقاء پیدا می کنید. اطلاعات بیشتر  از دوره آموزش مربی غواصی