ایران مارینا مرکز غواصی بین المللی مارینا

دوره های آموزش غواصی

دوره‌های آموزشی غواصی می‌توانند به افراد از سطوح مبتدی تا پیشرفته و حرفه ای کمک کنند تا مهارت‌های لازم برای غواصی را یاد بگیرند و تکنیک‌های ایمنی را فرا بگیرند. دوره‌های زیر توسط سازمان‌ها آموزشی PADI که بزرگترین و شناخته شده ترین سازمان آموزش غواصی در دنیا است به متقاضیان ارائه میگردد میگردد. این دوره‌ها به روز و با استانداردهای ایمنی معتبر و سطح بالا ارائه می‌شوند

دوره آموزش غواصی

کشف دنیای غواصی برای خردسالان

بابل میکر Bubblemaker

بی‌شک بابل میکر بهترین روش برای آشنا ساختن خردسالان با دنیای زیرآب است. تجربه‌ای بسیار شاد و هیجان‌انگیز در عمق دو متری استخر و یا آب‌های محصور و تنفس هوا از تجهیزات اسکوبا بهترین تفریح و سرگرمی برای آنان به شمار خواهد رفت.کودکان و نوجوانان با شرکت در این دوره‌ها شانس آن را خواهند داشت تا: ۱-غواصی را در ایمن‌ترین شرایط و در کنار مربیان مجرب تجربه نمایند ۲-برای نخستین بار زیرآب تنفس کنند ۳-با غواصی ، تجهیزات آن و دنیای شگفت‌انگیز زیرآب آشنا شوند.

این برنامه مختص به کودکان بالاتر از ۸ سال است و شرکت در آن پیش‌نیاز خاصی ندارد. همچنین شرکت‌کنندگان می‌توانند پس‌ از این دوره وارد مرحله بعدی یعنی Seal Team شده و ماجراجوئی‌ های زیرآبی خود را با تکمیل مأموریت‌های آبی مختلف آن ادامه دهند.

دوره آموزش غواصی

کشف دنیای غواصی برای بزرگسالان

دیسکاور اسکوبا دایوینگ Discover Scuba Diving

با این برنامه شما نه‌ تنها غواصی را کشف خواهید نمود، بلکه هیجان، ماجراجوئی و آزادی را به همراه آرامش کشف خواهید نمود. مطمئناً هیچ‌کس بدون داشتن تجربه غواصی، لذت بی‌وزنی را نمی‌تواند وصف کند، اوقاتی پرنشاط در کنار یک مربی با تجربه غواصی
در برنامه دیسکاور اسکوبا دایوینگ ، شما با برخی مفاهیم پایه و مهارت‌های ابتدائی آشنا شده و سپس غواصی را در شرایطی بسیار مناسب و تحت نظارت مستقیم مربیان غواصی حداکثر تا عمق ۱۲ متری برای نخستین بار تجربه خواهید نمود. تجربه‌ای زیبا که شاید آغازی برای ماجراجوئی‌های پرهیجان بعدی نظیر شرکت در دوره‌های آموزشی مانند Open water Diver باشد.زیرا مهارت‌های آموخته‌شده در این مرحله به‌ عنوان اعتبار آموزشی برای شرکت در دوره اوپن واتر دایور محسوب می‌گردد.

دوره آموزش غواصی سطح مبتدی

دوره آموزش غواصی

تجربه در دنیای غواصی برای خردسالان

سيل تيم Seal Team  + مستر سيل تيم Master Seal Team

Seal Team دومين برنامه غواصی براي خردسالان و نوجوانان ۸ تا ۱۰  سال است كه براي كودكاني كه به دنبال سرگرمی‌های بيشتر هستند در استخر و تحت نظارت يك مربی برگزار می‌گردد . و با انجام پنج مأموریت‌های غواصی درون آب آشنا می‌شوند .
همچنين با ادامه آموزش و طی كردن ده مأموریت آبی تخصصی ديگر مانند متخصص شناسایی موجودات ، متخصص محیط‌زیست ، متخصص شناوری خنثی ، متخصص ناوبری ، متخصص شب ، متخصص ايمنی ، متخصص جستجو و به سطح آوری ، متخصص اسكين دايور ، متخصص عكاسی ، متخصص کشتی‌های غرق‌شده می‌تواند به درجه Master Seal Team نائل شوند.

دوره آموزش غواصی

غواصی در سطح

اسکین دایوینگ Skin Diving

این یک مسیر خوب و عالی برای مشاهده زندگی آبزیان از راه نزدیک و ساده و یک تجربه هیجان‌انگیز و متفاوت از دنیای زیر آب است. این دوره راه مناسبی برای کشف دنیای زیر آب است و به شما این امکان را می دهد که بدون نیاز به تجهیزات اصلی غواصی، به کشف زیبایی‌های بی‌پایان دریا بپردازید. این نوع غواصی، ترکیبی از شنا، شیرجه و مهارت‌های آبی است که نه تنها شما را به چالش می‌کشد، بلکه شما را با طبیعت بی‌نظیر زیر آب آشنا می‌کند.

دوره آموزش غواصی اسکین شامل جلسات تئوری و عملی است. در جلسات تئوری، شما با مفاهیم و اصول اولیه غواصی اسکین آشنا می‌شوید. در جلسات عملی، مهارت‌های خود را در استخر و سپس در محیط‌های آبی طبیعی بهبود خواهید داد. تمرین‌های عملی شامل تمرینات تنفسی، شناوری و تکنیک‌های مختلف غواصی است.این دوره برای همه علاقمندان به دنیای زیر آب مناسب است و نیاز به تجربه قبلی غواصی ندارد. با این حال، داشتن توانایی شنا و آشنایی با اصول اولیه شناوری مفید خواهد بود.

دوره آموزش غواصی

غواص اسکوبا

اسکوبا دایور Scuba Diver

این دوره زیر مجموعه ای از دوره غواصی در آب های آزاد یا همان Open Water است . اگر شما زمان بسیار محدودی دارید و می خواهید غواصی را تجربه کنید و گواهینامه دریافت کنید این دوره برای شما مناسب است. در این دوره برخی از مهارت های تئوری و عملی غواصی را فرا گرفته و در پایان شما مجاز خواهید بود تجهیزات غواصی برای خود بخرید و یا آن را اجاره کنید و به همراه یک دایومستر تا عمق ۱۲ متری غواصی می کنید. سن مورد نیاز برای دوره Junior Scuba Diver حداقل ۱۰ سال و برای Scuba Diver حداقل ۱۵ سال است و پیش نیازی برای دوره های غواصی ندارید

دوره آموزش غواصی

غواصی در آبهای آزاد

اپن واتر دایور Open Water Diver

دوره آموزش غواصی اپن واتر، نخستین دوره آموزشی و پیش‌نیاز ورود به دنیای شگفت‌انگیز و هیجان‌انگیز غواصی است. این دوره به گونه‌ای طراحی شده است که به مبتدیان کمک کند تا با اصول اولیه غواصی، استفاده از تجهیزات غواصی و تکنیک‌های غواصی آشنا شوند. در طول این دوره، شرکت‌کنندگان مباحث تئوری مهمی مانند فیزیک و فیزیولوژی غواصی، مدیریت بحران‌ها و مهارت‌های ضروری زیر آب را فرا می‌گیرند.

آموزش‌های عملی نیز شامل تمرینات در استخر و ۴ غواصی‌های آزاد در دریا است تا فراگیران بتوانند مهارت‌های خود را در محیط واقعی آزمایش کنند. هدف این دوره، ارائه یک تجربه آموزشی جامع و ایمن است که به شما امکان می‌دهد تا با اطمینان و لذت به کاوش در دنیای زیر آب بپردازید. با اتمام موفقیت‌آمیز این دوره که ۴ روز طول می کشد شما مدرک معتبری دریافت خواهید کرد که به شما اجازه می‌دهد در سراسر جهان به عنوان یک غواص اپن واتر تا عمق ۱۸ متری غواصی کنید

دوره آموزش غواصی

امداد و کمک های اولیه

EMERGENCY FIRST RESPONSE - EFR

دوره آموزش امداد و کمک های اولیه (EFR) به گونه‌ای طراحی شده است که شما را برای مواجهه با شرایط اضطراری و ارائه  امداد و کمک های اولیه در خشکی آماده کند. این دوره شامل مباحث تئوری و تمرینات عملی در زمینه‌های احیای قلبی-ریوی (CPR)، استفاده از دفیبریلاتور خودکار (AED)، مدیریت جراحات و بیماری‌ها، و تکنیک‌های امداد و کمک است. با شرکت در این دوره، شما مهارت‌های لازم را برای پاسخگویی سریع و موثر به حوادث غواصی و سایر اورژانس‌های پزشکی کسب می‌کنید. آموزش‌های ارائه شده در این دوره، توسط مربیان مجرب و با استفاده از تجهیزات مدرن انجام می‌شود تا شما بتوانید با اطمینان و آمادگی کامل در موقعیت‌های لازم عمل کنید. پس از اتمام موفقیت‌آمیز این دوره، شما گواهینامه معتبری دریافت خواهید کرد که نشان‌دهنده توانایی شما در ارائه امداد و کمک‌های اولیه است

دوره آموزش غواصی سطح پیشرفته

دوره آموزش غواصی

بازآموزی مجدد

ری اکتیو ReActivate

برای بهره‌مندی کامل و مناسب از غواصی نیاز است تا مهارت‌ها و دانش خود را به‌روز نگه دارید. دوره آموزش غواصی ری‌اکتیو با هدف مرور و تقویت مهارت‌های غواصی طراحی شده است تا شما را در حفظ و بهبود مهارت‌های غواصی یاری کند و اطمینان حاصل کنید که همواره آماده برای ماجراجویی‌های جدید هستید

برای شرکت در این دوره، داشتن مدرک غواصی اپن واتر الزامی است. این دوره برای غواصانی که مدتی است غواصی نکرده‌اند و یا از زمان آموزش ها مدت زیادی گذشته است و نیاز به مرور مهارت‌ها و به‌روزرسانی دانش خود دارند، بسیار مناسب است.

دوره غواصی ری‌اکتیو شامل بخش‌های تئوری و عملی است. در بخش تئوری، مرور مفاهیم اصلی غواصی و آشنایی با تکنیک‌های جدید صورت می‌گیرد. در بخش عملی، تمرین‌های کاربردی در استخر و در محیط‌های باز انجام می‌شود. شرکت‌کنندگان با استفاده از تجهیزات غواصی و ابزارهای مرتبط، مهارت‌های خود را بهبود می‌بخشند و آماده برای شرایط واقعی می‌شوند. در پایان دوره یک گواهینامه غواصی دیجیتال جایگزین با درج کد ReActivate برای شما صادر خواهد شد.

دوره آموزش غواصی

غواصی ماجراجویی

ادونچر دایور  Advanture Diver

غواصی، دنیای بی‌پایانی از ماجراجویی‌ها و اکتشافات را به روی شما می‌گشاید. اگر شما از تجربه‌های جدید و هیجان‌انگیز در زیر آب لذت می‌برید و می‌خواهید مهارت‌های خود را به سطح بالاتری برسانید، دوره آموزش غواصی ادونچر دایورز بهترین انتخاب برای شماست. این دوره به شما کمک می‌کند تا تجربه‌های متنوعی از غواصی را کسب کنید و با تکنیک‌های پیشرفته‌تر آشنا شوید.

این دوره زیر مجموعه ای از دوره غواصی در آب های آزاد پیشرفته یا همان Advanced Open Water است . شما در طول این دوره می توانید با سه تخصص غواصی آشنا شوید و با افزایش اطلاعات و دانش خود اعتماد به نفس بیشتری در هنگام غواصی به دست بیاورید. دوره آموزش غواصی ادونچر دایور شامل بخش‌های تئوری و عملی است. در بخش تئوری، مفاهیم و تکنیک‌های تخصصی غواصی آموزش داده می‌شود. در بخش عملی، شما می‌توانید این تکنیک‌ها را در محیط‌های واقعی و شرایط مختلف تمرین کنید. هر جلسه عملی به شما فرصت می‌دهد تا تجربه‌های جدیدی از غواصی کسب کرده و مهارت‌های خود را بهبود ببخشید.

دوره آموزش غواصی

غواصی در آب های آزاد پیشرفته

ادونس اپن واتر Advanced Open Water Diver

دوره آموزش غواصی ادونس اپن واتر فرصتی بی‌نظیر برای ارتقاء مهارت‌های غواصی و کشف عمق بیشتری از دنیای زیر آب است. این دوره، برای غواصانی طراحی شده که دوره مقدماتی اپن واتر را به پایان رسانده‌اند و تمایل دارند مهارت‌ها و دانش خود را به سطح بالاتری ببرند.

آموزش‌های عملی این دوره شامل پنج غواصی تخصصی است که انتخاب آموزش سه تخصص غواصی این دوره اختیاری است که طی آن شما می‌توانید با تخصص‌های مختلف غواصی آشنا شوید اما دو تخصص این دوره که شما را با تکنیک‌های پیشرفته غواصی مانند غواصی عمیق و جهت‌یابی زیر آب آشنا میکند الزامی میباشد. هدف این دوره، افزایش اعتماد به نفس و قابلیت‌های شما در مواجهه با چالش‌های زیر آب است. پیش نیاز این دوره داشتن گواهینامه غواصی اپن واتر است و با اتمام موفقیت‌آمیز این دوره که ۳ روز طول می کشد شما مدرک معتبری دریافت خواهید کرد که به شما اجازه می‌دهد در سراسر جهان به عنوان یک غواص ادونس اپن واتر تا عمق ۳۰ متری غواصی کنید

دوره آموزش غواصی

غواصی امداد و نجات

رسکیو دایور Rescue Diver

اول ایمنی،بعد کار! شعار ما در دریاست. آموختن فنون امداد و نجات پس از فراگرفتن اصول اولیه غواصی و تجربه نمودن غواصی در شرایط گوناگون سومین مرحله در دوره‌های آموزش غواصی به شمار می‌رود. دوره آموزش غواصی رسکیو به منظور افزایش سطح ایمنی و آموزش مهارت‌های نجات طراحی شده است. این دوره به شما کمک می‌کند تا به یک غواص ماهر و مسئول تبدیل شوید که قادر به مقابله با شرایط بحرانی و کمک به دیگران در مواقع ضروری است.

دوره آموزش غواصی رسکیو شامل بخش‌های تئوری و عملی است و به مدت ۳ روز طول می کشد و پیش نیاز این دوره داشتن گواهینامه Advanced Open Water و EFR است. در بخش تئوری، مفاهیم و اصول اولیه نجات آموزش داده می‌شود و در بخش عملی، تمرین‌های کاربردی و شبیه‌سازی‌های مختلف انجام خواهد شد. شرکت‌کنندگان با استفاده از تجهیزات نجات و ابزارهای کمک‌رسانی، توانایی‌های خود را در شرایط واقعی به محک می‌زنند. این دوره فرصتی است تا به یک غواص حرفه‌ای و آماده برای هر شرایطی تبدیل شوید. با فراگیری این مهارت‌ها، نه تنها ایمنی خود را افزایش می‌دهید، بلکه می‌توانید به دیگران نیز کمک کرده و نقش مؤثری در حفظ ایمنی جامعه غواصان ایفا کنید. 

دوره آموزش غواصی

غواص با تجربه

مستر اسکوبا دایور Master Scuba Diver

آیا هنوز هم عطش ماجراجوئی‌های غواصی شما را سیراب نکرده است؟ آیا شما آماده‌اید تا به سطح جدیدی از تجربه غواصی دست یابید و به عنوان یک غواص ماهر شناخته شوید؟ 

 اگر رسکیو دایور هستید و به دنبال ماجراجوئی‌های جدید هستید دوره آموزش مستر اسکوبا دایور فرصتی منحصر به فرد برای ارتقاء مهارت‌های غواصی و گسترش افق‌های جدید در دنیای زیر آب به شما ارائه می‌دهد. این دوره طراحی شده است تا شما را به عنوان یک غواص ماهر معرفی کند

در طول این دوره پنج تخصص غواصی را به‌ صورت حرفه‌ای فراگرفته و سپس موفق به دریافت بالاترین گواهینامه غواصی تفریحی یعنی مستر اسکوبا دایور خواهید گردید البته به شرطی که تعداد غوص های ثبت‌ شده شما در پایان دوره حداقل پنجاه غوص بوده باشد.

دوره آموزش غواصی مستر اسکوبا دایور فرصت‌های بی‌نظیری را برای شما فراهم می‌کند تا به یک غواص ماهرتبدیل شوید. با این دوره، شما قادر خواهید بود که با اعتماد به نفس و توانمندی‌های بالا به دنیای غواصی ادامه دهید و به عنوان یک غواص مؤثر به رشد و توسعه این ورزش کمک کنید.  

مستر اسکوبا دایور یک غواصی حرفه ای تر ، کارآمدتر و آماده برای چالش‌های جدید!

دوره آموزش غواصی سطح حرفه ای

دوره آموزش غواصی

تئوری غواصی 

 دایو تئوری Dive Theory

دانش و تئوری غواصی، پایه و اساس یک تجربه غواصی ایمن و موفق را تشکیل می‌دهد. نظریه های غواصی به طور چشمگیری درک شما را از فیزیک غواصی، فیزیولوژی، تجهیزات، تئوری رفع فشار و برنامه ریزی غواصی گسترش می دهد . یادگیری تئوری غواصی راهی مناسب برای به دست آوردن دانش سطح حرفه ای می شود و باعث افزایش ایمنی در غواصی خواهد شد همچنین درک ما از زندگی دریایی و اکوسیستم‌های زیرآبی را نیز تعمیق می‌بخشد.

با تسلط بر این مبانی، غواصان می‌توانند با اطمینان بیشتری به کاوش در اعماق دریا بپردازند. دانش غواصی، همچنین زمینه‌ساز پیشرفت‌های علمی و تحقیقاتی در حوزه‌های مختلف زیست‌شناسی و محیط‌زیست دریایی است. در نهایت، این تئوری به ما کمک می‌کند تا زیبایی‌ها و شگفتی‌های دنیای زیر آب را با احترام و مسئولیت بیشتری تجربه کنیم.

دوره آموزش غواصی

غواص حرفه ای 

 دایو مستر  Divemaster

اگر به حرفه‌ای شدن در این رشته می‌اندیشید، و در فکر آن هستید تا قدم در مسیری جدیدتری گذاشته و در آمدی از سرگرمی تان نیز کسب کنید و در نهایت اگر قصد دارید تا مربی غواصی شوید و یا حتی غواصی از سازمان‌های آموزش دهنده دیگر هستید و مایل به ادامه راه و شخصیت جدید حرفه‌ای خود هستید، دریافت درجه دایو مستر که نخستین مرحله از آموزش‌های حرفه‌ای غواصی است تنها پل ارتباطی شما و ضامن موفقیتتان در مسیری است که در پیش رو خواهید داشت.

در این دوره شما فرصت آن را خواهید داشت تا راهکارهای حرفه‌ای،تجاری غواصی و نکات فنی،تخصصی این رشته را با استانداردهای بین‌المللی آن آموخته و در کنار یکی از مربیان نحوه آموزش دوره‌های مختلف غواصی را از نزدیک مشاهده و نحوه سرویس‌دهی به مشتریان را فرا بگیرید. همچنین تدریس موارد تئوری در این دوره که اصول بنیادین علم غواصی را تشکیل داده‌اند شما را برای شرکت در دوره‌های آموزش مربی غواصی آماده می‌سازد.

دوره آموزش غواصی

دستیار مربی 

 اسیسانت اینستراکتور  Assistant Instructor

اگر شما دوست دارید که یک زندگی فوق العاده داشته باشید و به یک مربی غواصی تبدیل شوید و تمام تجربیات خود را با دیگر غواصان به اشتراک بگذارید و آن ها را به سوی غواصی دعوت کنید می توانید به دوره های مربی گری و قبل از آن به دوره اسیسانت اینستراکتور وارد شوید و با دنیای مربیان غواصی آشنا شوید. 

در دوره فوق مجموعه ای از استاندارد ها و روش ها برای انجام موارد مورد نیاز غواصی توسط شما به هنرجو در دو بخش تئوری و عملی به شما آموزش داده می شود .

دوره توسعه مربی از دو بخش تشکیل شده است. دستیار مربی و مربی غواصی آبهای آزاد که به این دو بخش IDC گفته می شود و پس از تکمیل آن در یک آزمون با نام (IE) شرکت می کنید و در صورت قبولی به مربی غواصی ارتقاء پیدا می کنید. اطلاعات بیشتر  از دوره آموزش مربی غواصی