گواهینامه بین المللی غواصی و یا مدرک غواصی PADI

گواهینامه بین المللی غواصی پدی PADIچیست ؟ نحوه دریافت مدرک غواصی بین المللی

هنرجویان و متقاضیان عزیز برای دریافت گواهینامه بین المللی غواصی پدی PADI می‌بایست در دوره غواصی ثبت نام نموده و پس از گذراندن آموزش های لازم ( کلاس های تئوری و عملی ) و انجام کلیه مهارت های مورد نیاز موفق به اخذ گواهینامه بین المللی غواصی از سوی انجمن مربیان حرفه ای غواصی خواهند شد.

گواهینامه غواصی که یک مدرک غواصی معتبر است که سطح آموزش های فرا گرفته توسط شما را در غواصی تعیین می کند . برای انجام غواصی و شرکت در برنامه های مختلف غواصی در سراسر دنیا شما باید یک مدرک بین المللی غواصی معتبر و شناخته شده ارائه کنید . 

 

نمونه گواهینامه بین المللی غواصی پدی PADI بصورت فیزیکی

گواهینامه بین المللی غواصی

 

از تاریخ 15 آوریل 2020، همه غواصان و اعضای جدید PADI به جای دریافت کارت فیزیکی ، کارت جدید الکترونیک خود را به سرعت  از طریق کارت گواهی الکترونیکی " PADI eCard " دریافت می‌کنند. 

چرا این اتفاق افتاد؟ به چندین دلیل مثبت همه به نام کارایی، پایداری و راحتی! 

کارت الکترونیکی PADI فرآیند پردازش و صدور کارت را سریع‌تر و راحت‌تر را فراهم می‌کند و از تأخیرهای احتمالی پستی جلوگیری می‌کند. PADI eCard همچنین با کاهش استفاده از پلاستیک به محافظت و حفظ سیاره اقیانوسی ما کمک می کند و یک تجربه جدیدتر برای غواص فراهم می کند 

کارت الکترونیکی PADI نسخه الکترونیکی کارت گواهینامه غواصی پلاستیکی و سنتی است و برای گواهینامه‌هایی که پس از 10 ژانویه 2023 پردازش می‌شوند، بدون هیچ هزینه‌ اضافی در دسترس است. تمام اطلاعاتی که مربیان و مراکز غواصی برای تأیید گواهینامه غواصی شما نیاز دارند را نشان می‌دهد.

 گواهینامه بین المللی غواصی گواهینامه بین المللی غواصی

 

کارت فیزیکی گواهینامه غواصی

در دنیای دیجیتالی ما، جای تعجب نیست که گواهینامه های غواصی جهشی را از پلاستیک به پیکسل انجام داده اند. امروزه، وقتی یک دوره PADI را تکمیل می کنید، یک کارت الکترونیکی دریافت می کنید . یک کارت گواهی دیجیتال که اعتبار غواصی شما را تأیید می کند. این به ما کمک می کند تا استفاده از پلاستیک را کاهش دهیم و پایداری زیست محیطی را ارتقا دهیم. با این حال، بسیاری از غواصان هنوز انتخاب می کنند که یک یا چند کارت گواهینامه فیزیکی داشته باشند.

غواصان می توانند علاوه بر کارت الکترونیکی با پرداخت هزینه اضافی از طریق کارت جایگزین آنلاین، یک کارت گواهی فیزیکی نیز خریداری کنند که این کارت ها از 70% پلاستیک بازیافتی ساخته شده اند

 

گواهینامه بین المللی غواصی

قابلیت اطمینان
کارت های فیزیکی قوی و قابل اعتماد هستند. آنها برای تأیید نیازی به اتصال به اینترنت ندارند، و همچنین ممکن است به طور تصادفی حذف نشوند. شما می توانید آنها را به هر جایی ببرید، با این آگاهی که همیشه در صورت نیاز در دسترس خواهند بود.

علاوه بر این، برخلاف گوشی هوشمند شما، ضد آب هستند و برای محیط آبی که بیشتر از آنها استفاده خواهید کرد، عالی هستند.


احساساتی بودن
برای بسیاری از غواصان، داشتن یک کارت فیزیکی برای نشان دادن پس از یک دوره یک چیز فوق العاده رضایت بخش است. این نمادی ملموس از دستاوردهای آنهاست، یادگاری از ساعت‌هایی که در زیر آب برای تسلط بر مهارت‌های جدید گذرانده‌اند. کارت فیزیکی می تواند بیش از مدرک گواهی شما باشد. این نشان افتخار و یادآوری کار سخت، هیجان و ماجراجویی است که برای به دست آوردن آن انجام شد.

به همین دلیل است که بسیاری از غواصان دوست دارند برای دوره ها کارت گواهی فیزیکی داشته باشند تا یادآور تعهد و اشتیاق آنها به اکتشاف زیر آب باشد.

 

راحتی سفر
در حالی که کارت های الکترونیکی به طور گسترده پذیرفته شده اند، هنوز ممکن است زمان هایی وجود داشته باشد که داشتن کارت فیزیکی می تواند مفید باشد. برخی از مکان‌های غواصی در مناطق دور دست ممکن است فناوری یا اتصال اینترنتی برای تأیید اعتبار دیجیتال شما نداشته باشند. یک کارت فیزیکی می تواند در این موارد شما را کمک کند و اطمینان دهد که هیچ برنامه غواصی را از دست ندهید.


پشتیبان گیری
غواصان برای اینکه بتوانند غواصی کنند باید مدرکی دال بر گواهینامه داشته باشند. داشتن یک کارت فیزیکی به عنوان یک برنامه پشتیبان عالی عمل می کند. اگر تلفن شما خاموش شود نمی توانید به کارت الکترونیکی خود دسترسی پیدا کنید، داشتن یک نسخه فیزیکی تضمین می کند که راه دیگری برای اثبات گواهینامه خود دارید.

 

 

 

 

برنامه  PADI Tools جهت دسترسی به گواهینامه دیجیتال  


دانلود برای سیستم عامل اندروید

 

دانلود برای سیستم عامل IOS

 

 

برنامه  PADI Training جهت دوره های آموزشی 

دانلود برای سیستم عامل اندروید

 

دانلود برای سیستم عامل IOS