سایت های غواصی جزیره شیدور

جزیره شیدور

جزیرهٔ شیدوَر یا شِتوَر یکی از نقاط دیدنی استان هرمزگان در جنوب ایران است. طول این جزیره ۱/۸ و عرض آن حداکثر ۰/۸ کیلومتر و مساحت آن ۱ کیلومتر مربع است.

جزیره شیدوَر به تعداد زیاد مار سمی سیاه‌رنگ و کوچک معروف است که معمولاً زیر شن مخفی می‌شوند. به این جزیره "جزیره ماران" و به لهجه محلی مارو نیز گفته می‌شود. شاید غیرمسکونی بودن این جزیره به دلیل حضور این مارها باشد.

شتور در فاصله حدود یک و نیم کیلومتری شرق جزیره لاوان قرار گرفته و از پناهگاه‌های مهم حیات وحش و منطقه طبیعی حفاظت شده‌است که از سال ۱۳۶۶ تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست قرار گرفته‌است. این جزیره از با ارزش‌ترین و مهم‌ترین پناهگاه‌های حیات وحش پرندگان از جمله عقاب دریایی دم سفید، لاک‌پشت‌های دریایی، ماهی‌ها و دلفین‌ها در خلیج‌فارس است و

در سال ۱۳۹۵ ازسوی دبیرخانه کنوانسیون گونه‌های مهاجر واقع در دفتر منطقه‌ای یونپ در بانکوک، جزیره شیدور به عنوان یکی از زیستگاه‌های مهم لاک‌پشت دریایی معرفی شد. و به شبکه مناطق مهم لاک‌پشت‌دریایی در اقیانوس هند و جنوب شرق آسیا پیوست.

اطراف جزیره شتور ، مرجانهای طبقاتی بسیار زیبایی را مشاهده خواهید نمود که شاید در معدود نقاط خلیج فارس مشاهده نموده باشید . انواع ماهیهای زیبا و رنگارنگ از جمله موری ایل (مار ماهی ) و پروانه ماهیان، خفاش ماهیان، دلقک ماهی ها و اژدر ماهی ها از جمله گونه های مشاهده شده در این منطقه به هنگام غواصی می باشند. عمق سایت جنوب غربی جزیره 3 تا 9 ‏متر می باشد.

 

شبکه های اجتماعی ما

پلتفرم  مختلف شبکه های اجتماعی مرکز غواصی مارینا بستری هستند برای ارتباط شما با دنیای مدرن

50 instagram Twitter telegram 

linkdin  tumbler aparat youtub