وبلاگ

آخرين مطالب

ارسال شده توسط در روز در دسته وبلاگ

 

در تمایم تجهیزات غواصی یک حلقه اورینگ وجود دارد . این حلقه کوچک از پلاستیک با متریال های مختلفی است و برای جلوگیری از عبور هوا یا مایع طراحی شده است بنابراین  اساسا این قطعه کارایی مهمی دارد و شما باید قطعاتی که از اورینگ استفاده می کنند را بررسی کرده و در صورت نیاز آن را تعویض کنید

تعداد بازديد: 221
امتياز دهيد:
0

ارسال شده توسط در روز در دسته وبلاگ

در هنگام غواصی برخی از نگرانی ها وجود دارد که یکی از آنها حفاظت فرد غواص در مواجه با کوسه ها است

یک دستگاه شگفت انگیز به نام Shark Shield برای ایجاد یک محیط الکتریکی سه بعدی در اطراف فرد درون آب طراحی شده است. این دستگاه از خود پالس های الکتریکی ارسال می کند که به طور چشمگیری باعث تداخل در گیرنده های الکتریکی واقع در بینی کوسه می شود .

تعداد بازديد: 351
امتياز دهيد:

ارسال شده توسط در روز در دسته وبلاگ

منطقه Rariphotic (یا منطقه ای با نور نادر) در عمق 130 تا 300 متری اقیانوس گسترش می یابد و به پنج ناحیه دیگر متصل می شود که جوامع بیولوژیکی متفاوتی در آن زندگی می کنند و در حال رشد هستند.

این منطقه جدید، در جریان یک ماموریت تحقیقاتی در برمودا و با هدایت محققان تحقیقات دریایی از دانشگاه آکسفورد انگلیس کشف شد.

تعداد بازديد: 344
امتياز دهيد:

ارسال شده توسط در روز در دسته وبلاگ

یک فناوری با نام هوش مصنوعی (AI) با سرعت در حال رشد و پیشرفت است این فناوری وعده مزایای زیادی می دهد، اما همچنین می خواهد زندگی ما را بیش از آنچه که تصور می کنیم مختل کند. با استناد به مطالعات انجام شده توسط مجمع جهانی اقتصاد و شرکت های خصوصی و همچنین سازمان سیاست های عمومی یک نگرانی برای اولین بار از یک تکنولوژی مخرب برای از بین بردن کسب و کار مطرح شده است .

تعداد بازديد: 295
امتياز دهيد:

ارسال شده توسط در روز در دسته وبلاگ

غواصی در شب یکی از برنامه های مورد علاقه بسیاری از غواصان در سراسر جهان است . آبزیان ساکن در مکان های غواصی که ما از آن در طی روز بازدید می کنیم می توانند در شب به زندگی جدیدی پرداخته و یا  آبزیان بسیار متفاوتی را در شب مشاهده کنیم . زندگی آبزیان در شب در زیرآب دیدگاه بسیار متفاوتی نسبت به جهان هستی را به نمایش می گذارند که از طریق پرتو های چراغ های غواصی قابل مشاهده است .

برای ایمن بودن غواصی در شب باید چند اقدام احتیاطی را برای اطمینان بیشتر انجام داد . ما می توانیم کار در زیر آب های تاریک را با دوستان خود آغاز کنیم و به راحتی در زیر آب گردش کنیم و در این مسیر نیاز داریم چراغ های غواصی همراه خود داشته باشیم .

تعداد بازديد: 440
امتياز دهيد:

ارسال شده توسط در روز در دسته وبلاگ

نکات حرفه ای زیر را دنبال کنید تا چاقو غواصی شما تیز ، بدون خوردگی و آماده برای هر گونه استفاده در زیر آب باشد

چاقو شیرجه شما نیاز به نگهداری دارد و در صورت نگهداری صحیح نیاز به تعویض آن ندارید

تعداد بازديد: 442
امتياز دهيد:

ارسال شده توسط در روز در دسته وبلاگ

در ماه گذشته میلادی، محققان و تیم غواصی‌شان مدعی کشف بزرگ‌ترین غار دریایی جهان بودند. آنها این غار که در زیر آب‌های شبه‌جزیره یوکاتان مکزیک واقع شده است را مدرکی موثق از زندگی نخستین مهاجران کشور آمریکا، گونه‌های منقرض شده جانوری و تمدن مایا می‌دانند.

کشف جدید در واقع نشان می‌دهد که دو غار بزرگ شبه‌جزیره‌ یوکاتان مکزیک در زیر آب‌ها به یکدیگر متصل هستند. یعنی اکنون مشخص شده که دو غار به نام‌های Sac Actun با طول ۲۶۳ کیلومتر و Dos Ojos با طول ۸۳ کیلومتر که قبلا شناخته و کشف شده‌ بودند، به یکدیگر وصل هستند.

تعداد بازديد: 408
امتياز دهيد:

ارسال شده توسط در روز در دسته وبلاگ

آیا شما در مورد تبدیل شدن به یک عضو حرفه ای PADI فکر می کنید؟

اگر برای تبدیل شدن به یک Divemaster یا مربی PADI در آینده نردیک برنامه دارید برای شما چند توصیه دارم . شما می توایند مواردی را یاد بگیرید که در ابتدای کار غواصی شما مفید باشد و برای استخدام شما را در اولویت قرار دهد

کمک های اولیه و CPR

دوره کمک های اولیه یا EFR  یک پیش شرط برای شروع دوره رسکیو دایور پدی است  که به نوبه خود یک پیش نیاز برای تبدیل شدن به یک Divemaster می باشد.  اولین قدم برای طرفداران PADI داشتن یک غواصی ایمن و مطمئن است پس در این دوره مهارت های لازم را کسب کنید و آمادگی بالایی داشته باشید.

تعداد بازديد: 600
امتياز دهيد:

ارسال شده توسط در روز در دسته وبلاگ

شماره 1 : Dive Master

غواصی یک عشق است . آیا می خواهید آن را با دیگران در سطح کاملا جدید به اشتراک بگذارید؟ باید به یک PADI Dive Master تبدیل شوید و آنچه را که شما دوست دارید به عنوان یک حرفه ای انجام دهید. رتبه PADI Dive Master اولین سطح اعضای حرفه ای PADI است و شما توانایی ، دانش، مدیریت و نظارت غواصی را فرا گرفته اید و به عنوان یک الگو برای غواصان در همه جا تبدیل می شوید.

به عنوان یک PADI Dive Master ، شما دیگران را در فعالیت های غواصی خود نظارت میکنید و به آموزش غواصان کمک می کنید . می توانید در یک مرکز غواصی و یا در یک فروشگاه غواصی در محل زندگی خود کار کنید

تعداد بازديد: 1092
امتياز دهيد:

ارسال شده توسط در روز در دسته وبلاگ

در روزهای اخیر، عکس‌ها و فیلم‌های موج‌سواری روی کوسه‌های نهنگی در آب‌های جنوب و مخصوصا بوشهر خبرساز شده است. نظرات درباره این اتفاق بشدت ضد و نقیض است؛ عده‌ای با الفاظ بسیار تند از ماهیگیران جوان انتقاد کرده و آن‌ها را به انجام کاری غیراخلاقی و شرم‌آور متهم کرده‌اند که می‌تواند ایرانیان را در نظر جهانیان خوار سازد، عده‌ای دیگر نیز معتقدند که این صرفا یک تفریح خیلی ساده و مهیج بوده و قطعا آسیبی هم به حیوان وارد نخواهد ساخت. جدای از همه این موضع‌گیری‌ها درصدد هستیم تا شما را با روی دیگر سکه آشنا کنیم.

تعداد بازديد: 1278
امتياز دهيد:

ارسال شده توسط در روز در دسته وبلاگ

اقیانوس‌ها قرن‌هاست به عنوان یکی از مهمترین راه‌های حمل و نقل بار و مسافر و گاهی به عنوان میدان جنگی برای انسان مطرح بوده تا اعماق آب‌ها به قبرستان کشتی‌های غرق شده تبدیل شود، با ما همراه باشید با تصاویری از آنچه در اعماق تاریک دریاها خوابیده است.

تعداد بازديد: 1234
امتياز دهيد:

ارسال شده توسط در روز در دسته وبلاگ

عنوان عمیق ترین غار زیرزمینی جهان در این هفته به پرتگاه هرانیس در جمهوری چک اختصاص داده شد. گروه تجسسی با رهبری کریزیسزتُف اِستارناوسکی لهستانی، با استفاده از دستگاهی که برای اندازه گیری عمق به کار می رود، به بررسی عمق این غار مبادرت کردند. با ثبت عمق حداقل ۴۰۳ متر، رکورد عمیق ترین غار جهان شکسته شد.

تعداد بازديد: 1225
امتياز دهيد:

ارسال شده توسط در روز در دسته وبلاگ

شیر ماهی ( Lionfish ) که به فارسی خروس ماهی گفته می شود یکی از آبزیان شگفت انگیز و زیبای درون دریا می باشد که بسیار با وقار و آرام درون دریا شنا می کنند

این ماهی زیبا بدون هیچ گونه ترسی به غواصان کنجکاو اجازه می دهد تا به او نزدیک شوند و او را در فاصله نزدیک مشاهده کنند ولی این نزدیکی فاصله می تواند به افزایش احتمال خطر و آسیب دیدگی به علت تماس تصادفی یا دست زدن به این ماهی افزایش یابد

تعداد بازديد: 1053
امتياز دهيد:

ارسال شده توسط در روز در دسته وبلاگ

جهانی که ما در آن زندگی می کنیم، شگفتی های طبیعی بسیار زیادی دارد. از جمله جالب ترین و حیرت آور ترین مکان های دنیا، می توان به دریا ها و اقیانوس ها اشاره نمود. این زیست بوم عجایب زیادی را درون خود جای داده و برخی جنبه های آن همچنان ناشناخته باقی مانده اند. در اعماق اقیانوس ها موجوداتی زندگی می کنند که حتی دیدنشان ما را به وحشت می اندازد. اگر به یاد داشته باشید، قبلا مطلبی در این رابطه منتشر نمودیم.

علی رغم تحقیقات زیاد و اطلاع رسانی های متعدد درباره اقیانوس ها، درباره این بخش از جهان نکاتی وجود دارد که کمتر کسی آن ها را شنیده است. ما در این مقاله قصد داریم ۱۹ حقیقت جالب درباره اقیانوس ها را به شما نشان دهیم. تا پایان همراه باشید و تصاویر را مشاهده نمایید.

تعداد بازديد: 1437
امتياز دهيد:

ارسال شده توسط در روز در دسته وبلاگ

شما یک غواص هستید و پول قابل توجهی را برای خرید تجهیزات غواصی خود هزینه کرده اید بنابراین باید حتما روش های مراقبت از وسایل خود را نیز فرا گرفته باشید . نگهداری صیحیح و اصولی باعث می شود بتوانید یک زمان طولانی از وسایل خود استفاده کنید

بهترین اقدام بیمه کردن لوازم و تجهیزات غواصی است تا در هزینه های خود صرفه جویی کنید .

تعمیر و نگهداری وسایل و تجیهزات توسط غواص کاربر مستلزم آن است که شما بازرسی بصری ، شستشو صحیح ، بررسی تمام قطعات را قبل و بعد از غواصی را انجام دهید

رسیدگی به تجهیزات غواصی قبل از سفر غواصی بعدی ضروروی است و همچنین بعد از بازگشت از سفر غواصی و در زمان مناسب تجهیزات غواصی خودرا بررسی کنید و ایراداتی که در سفر با آن مواجه شده اید بر طرف کنید

تعداد بازديد: 1203
امتياز دهيد:

ارسال شده توسط در روز در دسته وبلاگ

 

غواصی یکی از شگفت انگیز ترین و هیجان انگیز ترین تفریحات آبی است که علاقه مندان زیادی دارد

به طور کلی  غواصی فن شناوری و غوطه وری در زیر آب است به این معنی که شما با یا بدون استفاده از وسایل تنفس مصنوعی به زیر آب می روید و به گشت و گذار یا انجام کارهای مربوطه می پردازید. 

غواصی ورزشی یا دقیق تر غواصی تفریحی بخشی بزرگ و شناخته شده از صنعت غواصی و یکی از شاخه های آن است . امروزه غواصی تفریحی به صورت همگانی درآمده و به شکل گسترده‌ای در بسیاری از کشورهای جهان فعالیتی مفید، مفرح، لذت‌بخش و نیز منبع درآمد در صنعت اکوتوریسم شده‌است.

آموزش غواصی را باید نزد مربی غواصی واجد شرایط که در ارتباط و زیر نظر یکی از سازمانهای آموزش غواصی معتبر است آموخت. آموزش غواصی پایه مستلزم یادگیری مهارت های لازم برای انجام ایمن فعالیت های غواصی در محیط زیر آب است که شامل نکاتی مانند شناخت تجهیزات غواصی ، آشنایی با فیزیک غواصی ، سیستم همراهان ، برنامه ریزی غواصی و روش استفاده از جداول غواصی ، شناخت بیماری ها و حوادث غواصی می گردد 

تعداد بازديد: 1371
امتياز دهيد:

ارسال شده توسط در روز در دسته وبلاگ

موزه «موزِئو آتلانتیکو» نخستین موزه هنر زیردریایی جهان است که در «لانزارت» اسپانیا گشایش یافت.

این موزه توسط مجسمه ساز طبیعت بریتانیایی به نام «جیسون دیکارس تیلور» طراحی و با ۳۰۰ اثرهنری در قالب ۱۲ چیدمان به معرض نمایش گذاشته شده است. این موزه دریچه ورود به جهانی متفاوت است که با وارد شدن به آن به شگفتی های جهان زیرآب پی برده می شود.

موزه «موزِئو آتلانتیکو» که در عمق ۱۴ متری قرار گرفته مدت دو سال طول کشید تا ساخته و به بهره برداری برسد و اکنون به عنوان یکی از نمادهای برجسته جزایر قناری به شمار می آید.

تعداد بازديد: 1472
امتياز دهيد:

ارسال شده توسط در روز در دسته وبلاگ

بلافاصله بعد از غرق شدن کشتی تایتانیک در سال ۱۹۱۲ بسیاری از افراد سعی کردند که مکان غرق شدن آن را پیدا کرده و لاشه کشتی را از آب بیرون بکشند. با این وجود تا سال ۱۹۸۵ کسی موفق نشد این کشتی غول پیکر که زمانی فکر می شد غیرقابل غرق شدن است را پیدا کند. بعد از پیدا شدن لاشه کشتی در عمق دریا جدال بر سر مالکیت کشتی و اشیاء با ارزش موجود در آن بالا گرفت.

تعداد بازديد: 1831
امتياز دهيد:

ارسال شده توسط در روز در دسته وبلاگ

اقیانوس‌ها ۷۰ درصد از سطح زمین را پوشش و بیش از 33 هزار گونه از ماهی‌ها را در خود جای داده‌اند که از این تعداد نزدیک به 400 گونه کوسه ماهی هستند.

مدت‌ها پیش از به وجود آمدن دایناسورها، کوسه‌ها فرمانروای آب‌ها بودند. آنها نخستین بار بیش از ۴۰۰ میلیون سال پیش شکل گرفتند .

کوسه ها در رودخانه ، دریا و اقیانوس ها ها زندگی می کنند . این شکارچیان حیرت‌انگیز با خوردن موجودات ضعیف و زخمی، در بالای چرخه غذایی دریایی قرار می‌گیرند. آنها با این کار به حفظ تعادل در سیستم طبیعت کمک می‌کنند.

هنوز همه انواع کوسه ماهی ها  شناخته نشده است و دانشمندان همچنان گونه های جدیدی از آن ها را کشف می کنند .

تعداد بازديد: 4213
امتياز دهيد:

ارسال شده توسط در روز در دسته وبلاگ
بدون شک غواصی یکی از مهیج ترین ورزش های دنیاست. ورزشی که هم زیباست و هم پر از هیجان و ریسک. سال ها پیش غواصی چندان عمومیتی نداشت و بیشتر به شکل حرفه ای انجام می شد، اما این روزها، این ورزش شکل تفریحی تری به خود گرفته و بسیاری از افراد برای یک بار هم که شده این تجربه را امتحان کرده اند.
 

اما جالب است اگر بدانید برای غواصی موفق تر می توان از برخی اپلیکیشن ها کمک گرفت؛ اپلیکیشن هایی که گاه جنبه اطلاع رسانی دارند و گاه جنبه تفریحی و افزایش دهنده هیجان. اپلیکیشن های غواصی برای غواص های حرفه ای و غیر حرفه ای جذاب است و نمی توان برای استفاده از این اپلیکیشن ها مرز مشخصی تعیین کرد.

تعداد بازديد: 1578
امتياز دهيد:

درباره ما

بازدید از این دنیای آبی و بیکران با غواصی و سفر به درون دریا میسر می شود. هنری که امروز توسط مرکز ما به شما تقدیم می گردد و با یادگیری آن به اعماق دریا سفر کنید و از زیبایی و شاهکارهای آفرینش لذت ببرید.